درباره ما

پخش ویدیو

معرفی شرکت

توسعه بازرگانی پیشتاز راه وشهر

شرکت پیشتاز راه و شهر از شرکت های زیر مجموعه موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا.ا است که تمامی کارکنان راه آهن از سهامداران آن هستند . این شرکت از سال 1371 به عنوان تنها متولی حمل خرده بار در شبکه ریلی کشور آغاز به کار نمود.
در طول سالیان فعالیت این مجموعه، اهداف شرکت از حمل بار همراه مسافر قطار، به حمل خرده بار و بارهای تجاری موجود در سطح کشور تغییر پیدا کرد. از این رو به منظور افزایش سهم شرکت راه آهن ج.ا.ا از محل خرده بار کشور، مقرر گردید، شرکت توسعه بازرگانی پیشتاز راه و شهر انحصارا به صورت تخصصی بر پایه تجربه و دانش فنی اقدام به توسعه زیرساخت های حمل و نقل بار در ایستگاه های سراسر کشور نماید .

از سوی دیگر به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش خطرات جاده ای و آلودگی هوا بر اساس سند چشم‌انداز حمل و نقل ریلی در افق 1404، انتقال بخش قابل توجه بار از جاده به ریل در دستور کار قرار گرفت.
همچنین جذابیت حمل و نقل ریلی از نظر امکان ارسال امنِ محمولات به صورت عمده، طبق زمان بندی دقیق، در تمام فصول سال بدون محدودیت از یک طرف و از طرف دیگر چشم انداز روشن سرمایه گذاری در حوزه حمل خرده بار و توجیه اقتصادی برای صاحبان سهام، مارا بر آن داشته تا در این حوزه شجاعانه گام های بلند برداریم.

ناوگان و تجهیزات

ناوگان ریلی حمل خرده بار با اتصال به قطار های مسافری:

بیش از 30 دستگاه واگن مسقف با ظرفیت 20 تن بار برای هر واگن در هر سِیر با سرعت 120 KM/H  جهت استفاده در شبکه ریلی در اختیار این شرکت قرار دارد.

ناوگان ریلی حمل بار تجاری به صورت یک رام قطار برنامه ای:

شرکت پیشتاز راه و شهر در راستای ارائه خدمات حمل بار تجاری، تعداد 100 دستگاه واگن باری مسقف با ظرفیت حمل 55.5 تن برای هر واگن و 14 دستگاه واگن یخچال دار با ظرفیت حمل 40 تن برای هر واگن به صورت فعال در شبکه ریلی کشور در اختیار دارد.

 

ناوگان جاده ای

در راستای ارائه خدمات درب به درب از امکانات شرکت هایی نظیر ترکیب حمل و نقل (که سابقه همکاری 13ساله با شرکت های صاحب کالا دارد و جزء شرکت های موسسه صندوق پس انداز است)، پست، تیپاکس، پیک باد پا، ماهکس و … استفاده می شود.

 

 

فضاهای مسقف و روباز

شرکت پیشتاز راه و شهر در تمامی ایستگاه های پر تردد راه آهن دارای امکانات لجستیکی بابت تخلیه، بارگیری و انبارداری محمولات دریافتی از شرکت های صاحب کالا می باشد. این امکان برای شرکت های طرف قرارداد  مزیت هایی نظیر جلوگیری از انباشت بار در انبارهای مربوطه و همچنین ایمنی مناسب جهت نگهداری کالاهای مذکور را در بر خواهد داشت. مضاف بر این موضوع در مواردی که ارسال مستقیم مد نظر شرکت ها باشد، با وجود انبار های مجهز شرایط لازم مهیا است.

 

در تمامی انبار های فعال و پرکار این شرکت، امکانات تخلیه و بارگیری مناسب نظیر لیفتراک، جک پالت، قفسه بندی منظم، ترازوی دیجیتال، امکانات بسته بندی و بارنامه نویسی و … وجود دارد. علاوه بر موارد فوق در صورت نیاز به این امکانات در سایر ایستگاه ها  بسته به نیاز صاحبان کالا، تجهیزات فوق قابل تأمین می باشد.   

 

لازم به توضیح است در جهت تأمین امنیت مسیرِ حمل، تک تک واگن های حمل خرده بار پلمپ گردیده و توسط مامور توشه دار از راهبران این مجموعه، از مبدأ تا مقصد به صورت حضوری همراهی می گردد.

علاوه بر تمامی مزیت هایی که حمل و نقل ریلی در جهت ایمنی حمل در نظر گرفته است، این شرکت با استفاده از امکانات بیمه، ریسک حمل را در رابطه با جبران خسارات احتمالی برای صاحبان کالا تضمین می نماید.

همچنین این مجموعه با دارا بودن 123 نفر نیروی مستقیم و غیر مستقیم در ایستگاه های سراسر کشور مشغول به ارائه خدمات می باشد.

 

تیم مجرب قطار بار